Sertifikāta lietošanas noteikumi elektrodrošības grupas

  1. VISPĀRĪGĀ INFORMĀCIJA
    1. Šie elektrodrošības grupu sertifikātu un apliecību lietošanas noteikumi ir izstrādāti un piemērojami, ievērojot: ISO/IEC 17024 prasības, NL 25 “Speciālistu pārbaude elektrodrošībā. Elektrodrošības grupas”, NL 27 “Noteikumi par elektrodrošības grupas apliecību izmantošanu”, kā arī šādus normatīvos aktus: Ministru kabineta noteikumi Nr.1041 “Noteikumi par obligāti piemērojamo energostandartu, kas nosaka elektroapgādes objektu ekspluatācijas organizatoriskās un tehniskās drošības prasības”, pieņemti Rīgā 2013. gada 8. oktobrī.
    1. Noteikumi nosaka prasības elektrodrošības grupas apliecības (turpmāk – Sertifikāts) lietošanai, derīguma termiņa pagarināšanai un anulēšanai SIA “Sertifikācijas centrs” Speciālistu Sertificēšanas Centrā (turpmāk – SSC).
    1. Sertifikāts apliecina sertificētās personas kompetenci elektrodrošības jomā, kas atbilst konkrētās elektrodrošības grupas prasībām (A, B, Bz, C, Cz).
    1. Sertifikātu un apliecību izsniedz vienā eksemplārā, latviešu valodā, un to derīguma termiņš ir no 1 (viens) līdz 3 (trīs) gadi.
    1. Sertifikāts ir derīgs tikai noteiktajās darbības jomās un derīguma termiņa laikā.
    1. Sertifikātu vai SSC logo aizliegts izmantot maldinošā veidā. Kopijām jābūt salasāmām, un, atsaucoties uz sertifikātu, obligāti jānorāda tās numurs.
    1. Ja sertifikāts vai apliecība ir nozaudēta, nozagta, iznīcināta vai bojāta, SSC, pamatojoties uz sertificētās personas iesniegumu, izsniedz dublikātu. Bojāto dokumentu sertificētā persona nodod SSC.
  2. SERTIFICĒTĀS PERSONAS PIENĀKUMI
    1. Sertificētajai personai jāinformē SSC par izmaiņām personas datos (adrese, tālrunis, e-pasts);
    1. 7 dienu laikā informēt SSC par saņemtajām sūdzībām, negatīvajiem atzinumiem, tiesu spriedumiem, konstatētajiem pārkāpumiem, kā arī aizrādījumiem par neētisku vai nekompetentu profesionālo rīcību sertifikāta darbības jomā.
    1. Sertificētajai personai ir pienākums ievērot NL 24 “Sertificēto personu ētikas kodeksā” noteiktos principus un prasības, kas regulē profesionālo uzvedību un ētikas standartus.
  3. SERTIFICĒTĀS PERSONAS ATBILDĪBA
    1. Sertificētā persona ir atbildīga par savas profesionālās darbības atbilstību Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem un SSC prasībām.
    1. Ja sertificētās personas darbībā tiek konstatēti pārkāpumi, SSC var pieņemt šādus lēmumus:
      1. Apturēt sertifikāta darbību uz laiku;
      1. Anulēt sertifikātu.
    1. Apturēšanas laikā sertificētā persona nedrīkst pieņemt jaunus pasūtījumus un veikt darbus sertificētajā jomā, izņemot tos, kas saistīti ar pārkāpumu novēršanu un jau pieņemtajiem pasūtījumiem, kuru izpildi atļāvusi SSC.
    1. Sertifikāta anulēšana neatbrīvo sertificēto personu no atbildības par izdarīto pārkāpumu likumdošanā noteiktajā kārtībā.
  4. SERTIFIKĀTA DARBĪBAS TERMIŅA PAGARINĀŠANA
    1.  Pēc atkārtotas zināšanu pārbaudes elektrodrošības grupu apstiprina vai maina.
  5. SERTIFIKĀTA ANULĒŠANA
    1. Sertifikāts tiek anulēts, ja:
      1. sertificētā persona savā jomā pārkāpis sertifikāta izmantošanas nosacījumus;
      1. Beidzies sertifikāta derīguma termiņš;
      1. Speciālists izteicis vēlēšanos atteikties no sertifikāta;
      1. Darba devējs speciālistu savā jomā ir atstādinājis no veicamā darba par to normatīvtehnisko dokumentu neievērošanu, kuri reglamentē darbu veikšanu, un par šo faktu ir paziņojis SSC;
      1. Tiek atklāts, ka speciālista sertifikāts ir izsniegts nepamatoti;
      1. Sertifikāts ir viltots.
    1. Pēc anulēšanas sertifikātu ir aizliegts izmantot un tas jāatgriež SSC.

27.12.2024